UAB “Ilzenbergo dvaras”

UAB “Ilzenbergo dvaras”

2003 m. dvaro rūmai kartu su dalimi dvarvietės parko žemės buvo privatizuoti. Vėliau, per dvylika metų, buvo įsigyti ir konsoliduoti visi buvusio dvaro statiniai ir didelė dalis išsibarsčiusių aplinkinių žemių, istoriškai visą laiką priklausiusių šiam dvarui. Tokiu būdu, prijungus aplinkines žemes (apie 200 ha), buvo baigta formuoti visa dvaro atkūrimui reikalinga teritorija.

Čia jau renovuoti visi istoriniai dvarvietės pastatai, jau išpuoselėtas visas parkas ir taip sukurtas vientisas Ilzenbergo dvaro sodybos ansamblis. Šiuo metu UAB „Ilzenbergo dvaras“ veikia aplinkinėse 500 ha žemių teritorijose, parkas yra atviras visuomenei, jame nutiesta apie 3 km pėsčiųjų takų bei apie 1 km kelių automobiliams. 2012 m. įsteigta žemės ūkio bendrovė „Ilzenbergas“, o 2013 m. pradėjo veikti ūkis. Ilzenbergo dvarvietę naujieji jos šeimininkai skyrė ne pramogoms, o prikėlė naujai misijai – čia įkurtas didžiausias Baltijos šalyse pilnos apimties natūralios žemdirbystės ūkis, kuris ir augina, ir gamina tik natūralią žemės ūkio produkciją. Čia veikia net aštuoni maisto gamybos cechai: pieninė-sūrinė, mėsos cechas, rūkymo cechas, malūnas ir birių produktų pakavimo cechas, medaus cechas, vaistažolių cechas, universali virtuvė ir pakavimo-atkrovimo cechas. Tokiu būdu Dvaro ūkis gamina ir tiekia virš 100 pavadinimų sveikų ir šviežių žmogui kasdien reikalingų maisto produktų. Pagrindinis ūkio veiklos principas ir metodas – „Gamtos pagalba užauginame, žmogaus jėgomis perdirbame ir parduodame“. Auginant ir gaminant produktus nenaudojamos jokios cheminės trąšos ir dirbtiniai priedai, rūpinamasi aplinkos ir gyvūnų gerove.

Visų ūkyje išaugintų ir pagamintų produktų galima užsisakyti internetu, o dalį šių produktų rasite ir sveiko maisto skyreliuose įvairiose parduotuvėse bei prekybos centruose. Plačiau apie natūralios žemdirbystės ūkį ir parduodamus produktus skaitykite čia.

Ilzenbergo dvarvietė jau sugrįžo prie savo istorinių šaknų: čia vėl gyvena ir dirba žmonės, auginami gyvuliai, sėjami laukai, verda bendruomenės gyvenimas.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd