Bajorai von Orgies - Rutenberg

Bajorai von Orgies - Rutenberg

Baronų Orgies-Rutenberg giminės herbas.

Astafo fon Transehe-Rosenecko sudarytame Livonijos bajoriškų giminių sąvade randame informaciją su nuoroda į Ilzenbergo dvaro archyvą, kad dar 1683 m. birželio 14  d. Adamas fon Orgies už dešimt tūkstančių reichstalerių įsigijo Alksnių dvarą Kurše, kurį valdė iki 1704 m. kovo, o 1687 m. spalio 17 d. jis sudarė kontraktą su Magnusu Ernstu fon Korfu ir jo žmona Louiza Elžbieta dėl Ilzenbergo dvaro  pirkimo iš jų ir disponavimo šiuo dvarų pradedant nuo 1688 metų. Taigi pirmasis Ilzenbergo dvaro savininkas iš Orgies-Rutenbergų giminės buvo Adamas fon  Orgies.

1697 m. Ilzenbergo dvarą iš Adamo paveldėjo vyriausiasis jo sūnus Fridrichas Vilhelmas. 1716 m. Kristofas Georgas tapo sekančiu Ilzenbergo dvaro paveldėtoju. Būtent jis laikomas Orgies-Rutenbergų Ilzenbergo šeimos pradininku Orgies-Rutenbergų giminės genealogijoje.

Elžbietos fon Rutenberg lėšomis 1844 m. pastatyta Ilzės liuteronų bažnyčia

1775 m. Ilzenbergo dvarą kaip vyriausiasis Kristofo sūnus paveldėjo Johanas Kristoferis. Jis Ilzėje (Ilsen, 1,7 km į vakarus nuo Ilzenbergo) apie 1790 m. pastatė liuteronų bažnyčią, kurios vietoje Georgo Fridricho našlė 1844 m. pastatė naują, išlikusią iki mūsų laikų.


Bažnyčia Elžbietos fon Rutenberg lėšomis 1844 m. pastatyta Ilzės liuteronų bažnyčia

1808 m. dvarą paveldėjo Ernstas Ditrichas Viktoras, kuris 1854 m. vedė Elžbietą fon Klopman, tačiau vaikų nesusilaukė ir tapo paskutiniu Orgies-Rutenbergų giminės Ilzenbergo šeimos atstovu Ilzenbergo dvare. Neturėdamas palikuonių, paveiktas 1861 m. prasidėjusios žemės reformos, baudžiavos panaikinimo ir sukrėstas 1863 m. sukilimo Lietuvoje, tais pat metais Ernstas Ditrichas Ilzenbergo dvarą pardavė vokiečių kilmės inžinieriui N.N.Fuchsui, o pats su žmona išvyko į Paryžių, po to į Neapolį, kur 1868 m. ir mirė.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd