Bajorai Heikas, Korfai ir Zakenas

Bajorai Heikas, Korfai ir Zakenas

1642 m. šalia Ilzenbergo esantį Alksnių dvarą iš Vilhelmo Heiko nusipirko Vendeno (Cėsys) pilies valdytojas Nikolausas fon Korfas. Pirkimo aktas buvo pasirašytas Vabalninke, o sandorio liudininku tapo Matiašas fon Orgies, kurio sūnus Adamas vėliau tapo Ilzenbergo dvaro savininku (pirmuoju iš šios giminės). Nikolausas fon Korfas buvo vedęs Katariną fon Efern iš Neretos, esančios šalia Ilzenbergo. Manoma, kad kaip tik tuo metu ir pats Ilzenbergo dvaras tapo Nikolauso fon Korfo nuosavybe. Jų duktė Agnesa 1653 m. ištekėjo už Ernsto fon Zakeno.

Pirminis Korfų giminės herbas

Kuršo baronų fon der Osten-Zakenų giminės herbas

Grafų fon Korfų Schmising-Kerssenbrockų atšakos giminės

1653-1677 m. Baltijos bajoriškų giminių sąvade Ernstas fon Zakenas įvardijamas kaip Ilzenbergo dvaro savininkas. Galime teigti, kad šio dvaro savininku jis tapo vedybų keliu. Ernsto fon Zakeno dukra Marija Gertrūda fon Zaken 1677 m. ištekėjo už kapitono Magnuso Ernsto fon Korfo.

Baltijos bajoriškų giminių sąvade Magnusas Ernstas fon Korfas įvardijamas kaip Ilzenbergo dvaro savininkas nuo 1677 iki 1687 m. Mirus žmonai Marijai Gertrūdai fon Zaken naujasis Ilzenbergo dvaro savininkas Magnusas Ernstas fon Korfas 1687 m. vedė  Louizą Elžbietą fon Rumel. Ji paveldėjo savo tėvų dvarą, kuriame ir apsigyveno su savo vyru.

Tuo tarpu Ilzenbergo dvarą nutarė parduoti kaimyninio Alksnių dvaro savininkui Adamui fon Orgies.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd